Два пута 3 против 3 у рукомету

увод

Два пута три против три је варијанта циљане рукометне игре и користи се на терену Е-младост и Д- омладина примењено. Појединачна спортска савеза користе овај облик мини рукомета као додатак игри 6 + 1 у половини. Прописи подлежу појединачним удружењима. У циљној игри два пута три против три узимају се у обзир аспекти старости који узимају у обзир ниво захтева и обуке. Кроз игру два пута три против три посебно се буди способност опажања и решавања ситуационих ситуација. Поред тога, близина рукометне циљне игре резултира развојем физичких и координативних захтева за перформансама. Широк избор могућности омогућава тренеру диференциран и атрактиван тренинг у рукомету за младе.

Основна правила два пута три против три

Две екипе играју са нормалним бројем играча 6 теренских играча и голман којем није дозвољено да напусти своје гол-аут. Игралиште је подељено на два полувремена, нападачку половину и половину одбране, са три играча у нападачкој половини и три играча у одбрамбеном полувремену. Према томе, средишњу линију ниједан играч не може прећи. Након успешног постизања гола, голман одмах враћа лопту у игру. Може лопту да преда било где. Током игре, играчи могу и требају да користе Напад на позицији и Одбрамбени положај прекидач. Обрезивање из средишње линије је обавезно, тако да омјер '3:3' се увек одржава.

Савети за вежбу

• Важно је осигурати да сваки играч може играти и у нападу и у одбрани. (Принцип ротације)
  • Игра се постиже бројем голова помноженим са бројем стријелаца, чиме се осигурава да сви бацају на гол.
  • Голман може лопту проследити само преко централне линије. (Имајте на уму ниво вештине)
  • Човек обележава са средишње линије
  • Изаберите мање игралиште.
  • Број играча се разликује у циљу изазивања предности у нападу и одбрани.
  • Креативна слобода тренера

Предности игре Два пута три против три

У овом облику игре сви играчи имају једног креативан, социјални и активан Ово је изазов за све који су укључени. У форми игре два пута три против три, сви играчи имају знатно више контаката са лоптом него у конвенционалној варијанти '6+1". Неизбежно настаје '1:1' Ситуације са важним Човек обележава у рукомету. Играчи морају непрестано доживљавати напад и одбрану и доносити ситуационе одлуке. Пасивна игра тешко да је могућа. Смањени број играча у једном полувремену знатно олакшава перцепцију посебних ситуација.